logo
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean feugiat dictum lacus, ut hendrerit mi pulvinar vel. Fusce id nibh

Mobile Marketing

Pay Per Click (PPC) Management

Conversion Rate Optimization

Email Marketing

Online Presence Analysis

Fell Free To contact Us
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean feugiat dictum lacus

1-677-124-44227

info@your business.com

184 Main Collins Street West Victoria 8007

Top

سئو کلاه سیاه، سفید و خاکستری چیست ؟

سئو کلاه سیاه، سفید و خاکستری چیست ؟

سئوی کلاه مشکی

در واژه شناسی سئو، سئوی کلاه مشکی به استفاده از تکنیک های تهاجمی برای بهبود سئو و تاکتیک هایی اطلاق می­شود که برای جلب توجه موتورهای جستجو طراحی شده اند و نه برای جلب رضایت کاربران. برخی از این تکنیک ها عبارت اند از: کلمات کلیدی سایت، متن غیر بصری، صفحات درگاه، افزودن کلمات کلیدی بی ربط به انتهای مطالب و جاروب صفحات (تغییر دادن کامل وبسایت پس از رتبه گذاری توسط موتور جستجوگر).

15608257796_f5a8ac31e3_o

تکنیک‌های بسیار زیادی برای کسب نتیجه در رتبه‌بندی گوگل یا سئو وجود دارد که گوگل همه‌ی آن‌ها را قانونی و اخلاقی نمی‌داند. به تکنیک‌هایی که مورد تایید گوگل نباشند و سعی در فریب آن داشته باشند، تکنیک‌های سئوی کلاه‌سیاه (Black Hat SEO) گفته می‌شود؛ که معمولا در مدت کوتاهی توسط گوگل شناسایی و موجب پرداخت جریمه یا حذف کامل از پایگاه داده‌های گوگل می‌شود. روش‌هایی مانند Cloaking، درج محتوا توسط روبات‌ها، لینک‌سازی غیر طبیعی و… جزو فعالیت‌های سئوی کلاه سیاه محسوب می‌شوند.

کاربرد سئوی کلاه مشکی

این تکنیک ها بیشتر توسط مدیرانی طرح میشوند که بجای یک سرمایه گذاری بلند مدت، قصد دارند وبسایتشان را به سرعت به تجارت وارد نمایند. تکنیک های سئوی کلاه مشکلی ممکن است موجب محروم شدن سایت شما از موتورهای جستجو شوند. هرچند که بسیاری از حرفه ای ها با دانستن این موضوع بازهم از این تکنیک ها برای تجاری ساختن سایتشان استفاده می­کنند زیرا بعد از پیدا کردن مشتری هایشان دیگر نیازی به موتور جستجو نخواهند داشت.

سئوی کلاه سفید

تکنیک‌هایی که از دید موتورهای جستجو قانونی و اخلاقی باشند، تکنیک‌های کلاه سفید سئو نامیده می‌شوند که ماندگارترین و بی‌خطرترین روش برای سئو می‌باشند. سئوی کلاه سفید تنها با پیروی از دستورات و قوانین موتورهای جستجو در طولانی مدت منجر به نتیجه می شود. ولی در موضوعات رقابتی، این روش بی‌فایده است. برای مثال برای یک وب‌سایت خدمات تور مسافرتی یا طراحی سایت با وجود هزاران رقیب نمی‌توان صرفا با درج محتوای با کیفیت، امید به کسب رتبه‌های بالا در گوگل داشت.

سئوی کلاه خاکستری

اساسا سئو با مفهوم کلاه خاکستری گره خورده و استفاده از این تکنیک‌ها برای کسب نتیجه، امری ضروری‌ست. گوگل معتقد است لینک‌سازی باید طبیعی باشد (لینک‌ها توسط کاربران به اشتراک گذاشته شود). ولی کم اتفاق می‌افتد که یک کاربر بخواهد لینک وب‌سایت شما را به دلیل مفید بودن محتوای آن در سایت خود قرار دهد. اینجاست که متخصصین سئو با به کارگیری تکنیک‌های کلاه خاکستری و لینک‌سازی در وب‌سایت‌ها و شبکه‌های لینکی که در اختیار دارند؛ بدون اینکه توسط گوگل جریمه شوند، باعث ارتقاء رتبه می‌شوند.

دیدگاهی وجود ندارد

فرستادن دیدگاه جدید

نه + 15 =